چک ولو کستل یا شیر یک طرفه کستل چیست ؟

چک ولو کستل یا این که شیر یک طرفه کستل چیست ؟
چک ولو, چک ولو کستل

شير يك طرفه کره ای در ادامه دو گونه كره اي افقي و عمودي وجود دارد. طرز كار اين گونه شيربدين شکل هست كه مسير سيال ورودي يك كره را در ادامه درون سيال معلق نگه داشته و سيال از اطراف آن به طرف ديگر مي رود و وقتي كه جريان سيال برعكس شود كره گزینه حیث در ادامه سیت (seat) خویش نشسته كه مانع از عبور سيال به طرف ورودي مي شود.

چک ولو کستل

چک ولو خطی یا این که به کلمه دیگر شیر یک طرفه (Castel Check Valve) مانع رجوع گاز و مایع در ادامه مسیر منش به جلو میگردد.یک دیسک درون شیر یک طرفه وجود دارااست که در ادامه زمان رجوع سیال بسته می شود وفقط اذن عبور سیال از یک خط مش را چک ولو کستل سلام سرما می دهد.

به جهت به کارگیری از مواد غیر خورنده، مایعات، گاز و بخار در ادامه صنعت آب، فاضلاب، نیروگاه ها و صنعت های کاربرد دارد.

با اعتنا به همین ساختار و تلاش همین گونه از شیر های یک طرفه به جهت خدمت هایی که در ادامه آن ها جریان، فشار و شتاب بالایی دارااست و ویسکزیته ی سیال بالا باشد مطلوب هستند.

در ادامه همین مثال جریان سیال با فشار به داخل چک ولو خط مش می یابد و نهایتا ، فشار جریان به ذیل بندآور وارد آمده و بندآور را بلند می کند . Th is artic le was g​ener at ed with the help of G᠎SA Content  Generator  DEMO!

شیر یک طرفه به برهان عدم اپراتور به جهت در دست گرفتن سیال نوعی از شیرهای کنترلی صنعتی گفته می شود که فقط سیال را از یک طرف شیر عبور می نماید و رجوع سیال در ادامه مخالف همین مسیر قابلیت پذیر نمیباشد و زمان کارگزاشتن شیر می بایست به پیکان منش شیر اعتنا نمود بدلیل این که سیال فقط در ادامه جهتی که معین شده عبور می نماید و معمولاً ملازم با شیر های کشویی از شیر یکطرفه به کارگیری می نمایند که سوای اپراتور در دست گرفتن سیال در ادامه فشار ذیل قابلیت پذیر باشد و شیرهای یک طرفه در ادامه متریال های برنج، چدن، فولاد، استیل، نیکل آلومینیوم برنز ایجاد می شود، شیر یکطرفه به دو گونه کلی سوپاپی و لولایی جور بندی می شوند.

کره یا این که پیستون در ادامه همین شیرها کاملا” در ادامه سیت (seat) قرار می گیرد و نیز به شکل عمودی، نیز افقی می توانند در ادامه خط لوله کارگزاشتن شوند.

یا این که از شیوه کاوش نام محصولات به آن ها دسترسی پیدا کنید.

شیر یک طرفه که به آن چک ولو (Check Valve) یا این که شیر مداد هم گفته می شود و همین شیرها از حیث عملکردی در ادامه دو گونه کلی شیر یک طرفه روزنه ای و شیر یک طرفه سوپاپی ایجاد می گردند که گاها در ادامه بازار با اسم های شیر یک طرفه دوتایی، پیستونی و دوتایی هم شناخته می شوند.

از آنجا که آن ها صرفا جریان رسانه را در ادامه یک جهت اذن می دهند ، معمولا به آن ها “دریچه های یک طرفه” یا این که “شیرهای برگشتی” گفته چک ولو کستل 3122/9 می شود.

چک ولوها معمولاً مهم يك قطعهی مسدودکننده صفحهای میباشند كه به لولايی بیرون از برگه سیت (seat) متصل هست و با حركت شبه آونگی خویش مسير عبور سيال را گشوده يا مسدود میكند.

در ادامه گونه عمودي مسير جريان مستقيم هست و اين شير بيشتر در ادامه جاهائي كه انقطاع جريان به شکل فوري اضطراری باشد بكار مي رود. طرز تلاش آن ها بر شالوده اورجینال گیرایی هست به همین شکل که زمانی جریان در ادامه ذیل سیت (seat) تولید می شود کره را از قطع سیت (seat) می نماید وسیال از اطراف توپ عبور می نماید و در ادامه شکل توقف یا این که رجوع جریان، کره یا این که پیستون به برهان نیروی گیرایی موجود به ذیل می آید، به سیت (seat) می چسبد و منجر آب بندی و خودداری از رجوع و برگشت چک ولو کستل سلام سرما جریان می شود.

همین شیر از گزاره قطعاتی هست که به شکل مداد فعالیت می کند، به این معنی که هیچگونه جور شیر مانندی در ادامه بیرون از آن به مراد گشوده و بسته نمودن شیر وجود ندارد.

اگر شما هر نوع سوالی در ادامه ارتباط با چه جایی و طرز به کارگیری از چک ولو کستل 3122/11 دارید، می توانید با ما‌درها در ادامه برگه وب تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.