بررسی فرایند برش لیزر آلومینیوم صدرا لیزر

آنالیز فرآیند برش لیزر آلومینیوم – صدرا لیزر
برش لیزر آلومینیوم

بنابراین، اره دیسکی رویه پرهزینهای بوده و همینطور تیغه­های آن هم گرانتر از تیغه­های اره نواری هستند. همینطور مشعل­های پلاسمای در دست گرفتن شونده به وسیله کامپیوتر می­توانند ورق­های آلومینیومی تا ضخامت ۱۵۰ میلیمتر را برشکاری کند.

همین رویه به جهت برش ورق­های آلومینیوم تا ضخامت حداکثر ۱۰ میلیمتر به کارگیری می­گردد. مشعل­های پلاسمای دستی به راحتی می­توانند ورق­های آلومینیوم با ضخامت ۳۸ میلیمتر را برش دهند.

یکی از از نکاتی که می بایست به آن اعتنا کرد؛ برش­کاری پلاسمای آلیاژهای آلومینیوم – لیتیوم در ادامه حضور آب است. در ادامه همین رویه قطر تیغهی اره دیسکی می بایست از دوبرابر قطر قطعه آلومینیومی بزرگتر باشد.

تیغهی اره­کاری نواری ارزش کمتری نسبت به تیغهی کاربیدی اره­کاری دیسکی دارااست اما با همین ­حال از حیث محدودهی ظرفیت، تنوع زیاد بیشتری دارد.

با اعتنا به اعتنا بالای برش لیزر و خطای زیاد اندک آن آیتم قابل قبولی جهت برش ورق های آلومینیومی می باشد.

در ادامه همین رویه برشکاری، می بایست اعتنا متعددی در ادامه حین ورود آلومینیوم به ذیل اره و خروج آلومینیوم از اره انجام شود.

البته می بایست اعتنا داشت که میزان مرغوب بودن برش در ادامه پلاسما یا این که هواگاز ابدا قابل مقایسه با برش لیزر فلزات خصوصا برش لیزر فایبر نمی باشد.

در ادامه همین جور هم برش ها می بایست با به کارگیری از هواگاز و پلاسما شکل بپذیرد. رویه برشکاری با مواد ساینده به جهت مواد سخت­تر گزینه به کارگیری قرار می­گیرد.

در ادامه رویه واترجت، فلزات به وسیله فشار آب بالا یا این که ترکیبی از آب و مواد ساینده برش دیتا می­شوند. ضخامت های معمول به جهت برش فلزات رنگین با دستگاههای برش لیزر فایبر با ضخامت های برش آهن یا این که استیل تفاوت دارد.

آنچه که معین هست همین می باشد که به جهت برش های با ضخامت های بالای فلزات رنگین به دستگاههای زیاد پرقدرت نیاز هست هزینه های خرید کردن دستگاههای زیاد دوچندان بوده و همینطور هزینه ملزومات مصرفی، گازهای مورداستفاده، هزینه های بالاسری و نیروی انسانی زیاد متعددی را دارا هستند که جمع همین هزینه ها، هزینه های برش لیزر فلزات رنگین با ضخامت بالا را با به کارگیری از دستگاههای لیزر فایبر غیراقتصادی می نماید.

به­طور کلی، برش­کاری واترجت نیاز به فشار آب بالایی دارااست که می­تواند به ۶۲۰۰ توشه برسد. ورق آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات قابل انعطاف خیس و منعطف خیس بوده که می توان تغییرات متعددی بر بر روی آن اعمال کرد.

برش لیزری مزایای متعددی نسبت به رویه های برش شعله، پلاسما و واترجت دارد. در ادامه بعضا از کشورها حداکثر ضخامت ورق های فوق سنگین تا 700 میلیمتر هم در ادامه حیث گرفته می شود.

بعضا از ایجاد کنندگان در ادامه کشورهای دیگر آغاز به ایجاد اتومبیل های ترکیبی کرده اند که فرآیندهای برش لیزری، پانچ و نیبلینگ را در ادامه یک قطعه واحد مخلوط می کنند.

در ادامه دستگاه های برش غیر فلزات متداول عمدتا همین مسافت به وسیله عضو و با تشخیص چشمی تهیه می شود اما در ادامه بعضا از دستگاه ها هم همین مسافت به وسیله یک سنسور چشمی هوشمند تهیه می گردد.

هرچند آلومینیوم دانسیته کمتری نسبت به عمده فلزات دارااست و نسبت به بقیه فلزات آسان­تر برشکاری می­شود؛ اما برخی از چالش­ها در ادامه برشکاری آلومینیوم، مانند چسبندگی فی مابین آلومینیوم و تیغهی اره و همینطور پلیسهگیری آن وجود دارد.

دستگاه برش لیزری فلزات نسبت به دستگاه های برش CO2 که نیاز به تأمین گاز دارا هستند هزینه ای کاهش را نیاز دارند.

اما در ادامه برشکاری به رویه پلاسما، به برهان ذوب سطحی در ادامه مرحله برش، در ادامه غایت مرحله برش تمیز و لطف نمیدهد و نیاز به یک ماشینکاری آخری دارد.

در ادامه رویه اره­کاری دیسکی، پرداخت سطحی آخری زیاد مناسب بوده و معمولاً نیاز به عملیات پرداخت­کاری ثانویه وجود ندارد. هرچه تیغه بزرگتر و سنگین­تر باشد، اره بزرگتری گزینه نیاز است.

امکان چرخاندن تیغه در ادامه سرعت­های بالا تهیدست اره مستحکمی است. اره دیسکی، برش آلومینیوم را با شتاب بالا آغاز کرده و در ادامه حین برشکاری شتاب اثبات بوده و تا نقطه نهایی عملیات برشکاری تغییر و تحول نمی­کند.

در ادامه واقع، پلاسما گاز یونیزهی شتاب بالایی هست که برق را از مشعل پلاسما به قطعه فعالیت منتقل می­کند و متعاقب آن جرقه، هنگامی تولید می­شود که مشعل پلاسما در ادامه تماس با قطعهی فعالیت قرار گیرد.

همین فعالیت گرچه با دستگاههای برش عادی نیز انجام میشود، البته نمیتوان انتظار عاقبت چندان جالبی از آن داشت. برش لیزر آلومینیوم با دستگاه های اتوماتیک و تام اتوماتیک هر دو دخالت نیروی انسانی را به حد اقل میرسانند و برش که کلیدی ترین سطح هست فقط به وسیله دستگاه و برنامه تلویزیونی ای که به آن بارگزاری شده هست انجام میگردد البته در ادامه مواردی دستگاه های اتوماتیک که به آن ها نصفه اتوماتیک هم گفته میگردد نیاز به یک دخالت انسانی ریز داشته باشند.

به جهت نمونه با دستگاه 750 وات فایبر می اقتدار تا ضخامت 8 میلیمتر از آهن ساختمانی و 4 میلیمتر از استیل را برش اعطا کرد البته همین میزان به جهت برش لیزر آلومینیوم با دستگاه 750 وات به حداکثر 2 میلیمتر و به جهت برش لیزر مس هم به حداکثر 2 میلیمتر محدود می شود.

صنعت های ساختمانی و تولید و ساز: کاربرد فلزات گوناگون از آهن و فولاد تا استیل و آلومینیوم در ادامه بناهای ساختمانی و در ادامه بخشهای گوناگون با توجیه اقتصادی، فنی و مهندسی انجام میگیرد.

برش لیزری فلزات تکنولوژی هست که در ادامه آن با لیزر، فلزات را با اعتنا دوچندان ،سرعت بالا و با اقتدار متعددی برش می دهد.

به طور نمونه برش لیزر آلومینیوم در ادامه صفحه ی آلومینیومی با گاز اکسیژن منجر میگردد که اعتنا به اندازه در ادامه برش لیزر آلومینیوم به وجود نیاید.

به جهت فلز آلومینیوم این مسئله مطرح هست و نیاز هست تا صفحه آلومینیوم زیاد ظریف برش بخورد که با به کارگیری از برش لیزر آلومینیوم به راحتی همین فعالیت را انجام می شود.

در ادامه یک دستگاه برش لیزری CNC، سروصدا دستگاه برش لیزر طبق با صورت گزینه حیث برش بر بر روی صفحه حرکت میکند.

از مقایسه شتاب ارابههایی با چرخهای فلزی با نمونههای که بر گردونههای چوبی به حرکت درمیآید تا کشف و اختراع هواپیماهایی با شتاب مافوق خیال ساخته شده از اجزای فلزی سبک، تمامی و تمامی چکیده از ماجرا شیرین و شنیدنی دستیابی و احاطه انسان بر فلز است.

به گونه­ای که تیغه در ادامه نخست به آهستگی وارد سطح برش می­شود و کمکم شتاب ورود قطعه عمده میگردد. در ادامه برش گیوتین با تولید زاویه تیغه­ی مناسب، فشار بالایی بر روی ورق اعمال می­شود.

لیزر در ادامه زمان برش دادن فولاد ضد زنگ یا این که آلومینیوم به راحتی مواد را ذوب می نماید و نیتروژن با فشار بالا به جهت خنک نمودن فلز مذاب اطراف محل برش و خودداری از تغییر و تحول صورت فلز به کارگیری می شود.

چون میزان مرغوب بودن برش تا حد زیاد متعددی ارتقاء می یابد و هیچ فرو رفتگی و یا این که نقصی بر بر روی ورق آلومینیوم تولید نمی گردد.

کارشناسان همین تیم با عملکرد بی وقه و با بهره گیری از دانش روز جهان چیره به تولید بیش از 14 گونه متاع تازه در ادامه زمینه دستگاه های CNC شدند که مهم خصوصیت های مخصوص به شخصی میباشند و هیچ مثال شبیه داخلی یا این که خارجی از آن وجود ندارد به این برهان به تیتر یک کمپانی علم بنیان در ادامه مملکت هم شناخته می شود.

هیچ گونه دستگاه برش لیزر فایبری در ادامه همین جور نمی تواند سرویس ها برش لیزر فلز را ارائه دهد. مطلوب ترین اقتدار های دستگاه برش لیزر به جهت برش لیزر همین جور از فلزات دستگاههای 1 تا 2 کیلووات می باشند. This art᠎icle was gener ated ᠎by G​SA Content Generator  Dem ov ersion !

با ورود تکنولوژی لیزر به کار های روزانه از گزاره بخش صنعت؛ سبب ساز شده هست تا برش اکثری از فلزات از گزاره فلز آلومینیوم به آسانی، اعتنا و نازکی مضاعف شکل پذیرد.

همین رویه برشکاری آلومینیوم در ادامه سوله دوره صنعت اشراق با بالاترین اعتنا ابعادی، انجام میگردد. اعتنا فرمایید که حیاتی خیس از ارزش دستگاه لیزر سرویس ها پس از فروش مطلوب آن می باشد.

چنانچه به دنبال برش لیزر آلومینیوم مناسب میباشید توصیه می‌کنیم تا کمپانی برش لیزر نیک را تعیین فرمایید که از کمپانی های تخصصی در ادامه حوزه برش لیزری در ادامه مملکت میباشد.

برش لیزر آلومینیوم از گزاره رویه های برش هست که طی آن از دستگاه های برش لیزری که زیاد پیشرفته و ظریف هم میباشند امداد گرفته میگردد و برش به شکل بنیادی شکل میگیرد.

کمپانی برش لیزر نیک که سوابق کار طولانی را هم به خویش اختصاص دیتا هست نیکی فقط تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته بلکه پرسنلی متبحر را هم در ادامه اختیار گرفته هست که قابلیت برش را با میزان مرغوب بودن زیاد بالا و سوای هیچگونه خطایی آماده آورده اند.

با همین هم اکنون اره­کاری نواری مدرن به اپراتور اذن می­دهد که شتاب و مقدار برش را برنامه­ریزی کند. به برهان این­که آلومینیوم سبک­وزن است، می­توان آن را با شتاب و تغذیه بالاتری به وسیله اره­های دیسکی برش داد.

به جهت ایجاد در ادامه حجم بالا و برشکاری آلومینیوم در ادامه قطرهای فی مابین ۱۲٫۵ تا ۱۵۰ میلیمتر با پرداخت سطحی مطلوب، اره­کاری دیسکی می­تواند گزینهی قابل قبولی باشد.

به جهت ایجاد در ادامه مقیاس ذیل و برش آلومینیوم با قطرهای عمده از ۱۵۰ میلیمتر، رویه اره­کاری نواری مطلوب است. امروزه با ترقی تکنولوژی شتاب برشکاری در ادامه رویه اره­کاری نواری به ۳۰ متر مربع بر دقیقه می­رسد. This a rticle w as wri᠎tten  with the ᠎he lp of GSA ​Cont᠎ent Ge​ne ra to r DEMO!

در ادامه برشکاری آلومینیوم به رویه پلاسما، از میز آب و گاز خنثی با شتاب بالا که معمولاً از یک دریچه بیرون می­شوند، به کارگیری می­گردد.

فشار آب به کارگیری شده در ادامه صنعت های معمولاً فی مابین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ توشه هست که متعلق به خاصیت ماده می­تواند تا ۶۲۰۰ توشه ارتقاء یابد.

ورق آلومینوم در ادامه اکثری از صنعت های از گزاره صنعت های ساختمانی، اسباب خانگی، وسایل آشپزی ، پلاک سازی، صنعت های هوا فضا، صنعت حمل و نقل، و بقیه صنعت های قابل به کارگیری می باشد.

با اعتنا به آنچه ابلاغ شد برش لیزری ورق آلومینیوم از دارای فراوانی برخوردار هست و از دیر گشوده برش آن به رویه های گوناگون سنتی و مدرن انجام شده است.

ضخامت ای بالای 60 میلیمتر و کاهش از 600 میلیمتر را ورق های فوق سنگین می نامند. همین دستگاه ها از قطعات و سیستم های پیشرفته که با همکاری یکپارچه با یکدیگر از اقتدار لیزر در ادامه جهت برش مواد فلزی دشوار و ضخیم بهره میبرد، تشکیل شده است.

برش آلومینیوم به برهان این که از بقیه فلزات قابل انعطاف خیس می باشد دشوار خیس بوده و ایراداتی را به ملازم دارد.

و همینطور غیر فلزات نظیر پلاستیک، پارچه و … با این­حال، در ادامه همین رویه احتمال برق­گرفتگی وجود دارااست و همینطور در ادامه شکل زخم دیدن قطعه، تعمیر آن نقص‌ است.

با این­حال، به برهان اندازهی وسیع تیغه، در ادامه همین روش، معمولاً کنده­شدگی­هایی در ادامه مرحله برش آلومینیوم تولید می­شود. و در ادامه غایت در ادامه زمان خروج تیغه مجدد شتاب آرام می­شود.

خوشبختانه دستگاه های برش لیزری جدیدتر سنسور های پیشرفته ای را دارا هستند که به زمان انعکاس، دستگاه لیزر را خاموش می کند.

از معایب همین گونه رویه به صدای ناشی از فشار جت آب در ادامه حین برشکاری می­توان اشاره کرد که تا ۱۲۰ دسی­بل می­تواند برسد.

همین فشار بالا باعث به ارتقاء شتاب آب در ادامه لحظه خروج از نازل تا ۱۰۰۰ متر بر ثانیه می­شود. رویه برشکاری پلاسما، جهت برشکاری فلزات رسانا به وسیله جت پلاسما انجام می­شود.

جهت تعیین مواد در ادامه صنعت های گوناگون به ویژه صنعت های خودروسازی و هوافضا، سبکوزن بودن یکی از از اصلی­ترین معیارهاست. سبکوزن بودن علاوه بر بالا بردن شتاب، مقدار مصرف سوخت را به شدت کمتر میدهد.

همینطور تجهیزات موراستفاده به جهت برش لیزر فایبر همین فلزات هم زیاد گران و هزینه بر هستند. دمای برش به بیش ۱۱ هزار مرتبه سانتیگراد می برسد که هر ماده ای را علاوه بر ذوب، تصعید هم می کند، همین مسئله در ادامه فرایند برش نکته ای مثبت در ادامه حیث گرفته می شود.

همینطور در ادامه دستگاههای 2 کیلووات برش لیزر فایبر که براحتی ضخامت های 20 میلیمتر به جهت آهن عادی و ضخامت 6 میلیمتر به جهت استیل را برش می دهند، حداکثر ضخامت به جهت برش لیزری آلومینیوم به 6 ملیمتر، حداکثر ضخامت به جهت برش لیزر مس به 3 میلیمتر و حداکثر ضخامت برش به جهت برش لیزر برنج هم به 3 میلیمتر محدود می شود.

در ادامه صورتی که حداکثر ضخامت آهن عادی به جهت برش 10 میلیمتر و حداکثر شیت استیل موردنیاز به جهت برش 5 میلیمتر باشد اقتدار دستگاه برش لیزری با 1 کیلووات بهینه و مطلوب است.

برش­کاری پلاسما یک رویه اثر گذار به جهت برشکاری فلزات با شکل­های مهم انحنا یا این که زاویه­دار است. در ادامه همین نوع از لیزر ها ابزارهایی جهت برش پروفیل و لولههای آهنی به دستگاه بیشتر شده است، همین ابزار می تواند به شکل مداد با بهرهگیری از مدارات الکترونیک و سامانهی پنوماتیک، لوله یا این که پروفیل را از دو سمت قفل نموده و مرکز فعالیت را در ادامه مرکز ابزار قرار دهد.

دانسیته انرژی بالا منجر گرم شدن سریع، ذوب شدن و تبخیر جزئی یا این که تام مواد می شود. ضمن این که حذف هزینههای جانبی و به کارگیری حداکثری از مواد اول و بیشترین بازده نهایی، همین رویه را به برگ برندهای جهت مشتریان تبدیل کرده است.

جهت مطالعه عمده در ادامه خصوص همین رویه برشکاری اینجا را کلیک کنید. چطور میزان مرغوب بودن اتومبیل های خویش را تضمین می کنید؟

اکنون میتوانید خیال نمایید آن نقطه تا چه حد داغ میشود. در ادامه عاقبت به دوران بیشتری نیاز دارااست تا با تابیدن اشعه بیشتر، آلومینیوم در ادامه آن نقطه به دمای ذوب برسد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.