اواپراتور آلفالاوال چیست

اولین سیستم سی ای پی یا تمیز کاری در محل در سال 1958 در کارگاه های تولید لبنیات سوئد اعمال و اولین پروسه استرلیزاسیون در سال 1961 در ایتالیا عامل دستیابی به موفقیت عمده در بخش صتایع غذایی مخصوصا” صنایع لبنی در جهان گردید.

مهمترین بخش یک مبدل حرارتی صفحهای از تعدادی ورق فلزی نازک با سطح موجدار تشکیل میشود. لذا در طراحی خطوط پاستور و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای، نوع پلیت های مبدل حرارتی، متریال پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای، چینش پلیت ها و تعداد پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای در عملکرد بهینه مبدل حرارتی بسیار حایز اهمیت است.

مبدل های حرارتی آلفا لاوال برای افزایش عملکرد و بهبود انرژی در تولید اتیلن، یک عنصر مهم برای تولید محصولات شیمیایی و پتروشیمی و همچنین محصولات صنعت پلاستیک استفاده می شود.

در سال 1890 آلفالاوال اولین سپراتور مداوم جهان را که از تکنولوژی آلفا دیسک بهره میبرد معرفی کرد و همچنین اولین پاستوریزاتور مداوم شیر در این سال معرفی شد.

همچنین صفحات این مبدل نیز از استنلساستیل مقاوم در برابر بخار ساخته شده است. در مبدل حرارتی یک پاس، تصویر بالا، سیال آبی بعد از ورود به مبدل، در کلکتور پایین بصورت مساوی بین تمام صفحات تقسیم شده و از رو صفحات به بالا حرکت میکند و دوباره باهم در کلکتور مقابل تلاقی میکنند و از همان فریمی که وارد شده بود خارج میشود.

3. واشرها که مابین صفحات قرار گرفته و آنها را آببندی میکنند. ممبرن محصول طراحی شده شرکت سوئدی آلفا لاوال ( alfa laval ) و تولید شده توسط شرکت تکنوشیر اولین تولید کننده قطعات دستگاه های شیردوش ثابت و سیار در ایران می باشد که در دستگاه های ثابت شیردوشی مورد استفاده قرار می گیرد .

65 درصد از سهم بازار مبدل های حرارتی صفحه ای دنیا در انحصار شرکت آلفالاوال است. اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

انتخاب ترتیب جریان در پوسته بستگی به مقدار سرد یا گرم کردن و نیز افت فشار مورد نیاز و نوع کار دارد.

برحسب ویسکوزیته سیال به راحتی میتوان صفحه مخصوص به آن را انتخاب نمود. از نمونه کاربرد های مبدل های حرارتی نوع پوسته و لوله و نوع صفحه ای میتوان به تقطیر حلال ها و مخلوط های چند ماده ای، خنک کاری و گرمادهی راکتورها و نگهدارنده محصولات، به عنوان کولر هیدروکربن ها، خنک کاری مدارات آب، بازیافت حرارت در فرآیندهای پتروشیمی مانند بازیافت حرارت بنزن، به عنوان کندانسور و اواپراتور، گرمکن گاز طبیعی (قبل یا بعد از انبساط)، گرم کردن سوخت ها برای کاهش ویسکوزیته آنها، تولید آب داغ به عنوان گرمکن آب تغذیه بویلر،گرم کننده نفت خام و گاز ترش، پیش گرمکن آب، خنک کاری آن و خنک کاری محصول مایع در فرآیند متانول، خنک کاری سدیم هیدروکسید، پیش گرمکن نفت در فرآیند اتیلن و هر بخشی از صنعت پتروشیمی، نفت و گاز که به انتقال گرما در آن نیاز باشد، اشاره نمود.

دارای ابعاد کوچکتر نسبت به مبدل پوسته-لوله. مبدل جوشی صفحه ای آلفالاول BP-CB که نوع معمول مبدل صفحه ای است دارای صفحات استنلس استیل با جوشکاری مس است که محصولات موجود در ایران در 16 مدل از ظرفیت 40.000 تا 900.000 کیلوکالری بر ساعت با دبی از 800 تا 18.000 لیتر بر ساعت می باشد.

برای این مبدلها نمیتوان جریانهای حاوی مواد جامد (کثیف) را به خاطر ایجاد ساییدگی در خم موجود در لولهها استفاده کرد.

در این مطلب سعی خود را بر آن داشته ایم مختصری مفاهیم کلیدی پاستور کردن یا پاستوریزه کردن و تفاوت آن را با هموژن کردن یا هموژنیزه کردن، توضیح دهیم و سپس به پاستوریزاتور ها و انواع مبدل های حرارتی صفحه ای و برند های اورجینال این صنعت و مدل های موجود در بازار ، بپردازیم.

به طور کلی اواپراتور یک نوع مبدل حرارتی است که در اثر تبخیر ماده مبرد داخل آن، حرارت را از محیط جذب کرده و باعث کاهش دمای محیط می شود.

در هر یک از این صفحات چهار روزنه وجود دارد که به عنوان ورودی و خروجی جریان عمل میکنند و عبور سیالها از کانالهای مختلف منجر به انتقال حرارت بین آنها میشود. ᠎Data h​as  be​en creat ed with t he ᠎he lp of GSA Content Genera᠎tor  DE MO.

این مبدل حرارتی برای گذر یکسری مسیر سیال، اهمیت کانالهای موازی است. مبدل جوشی AC1000DQ شامل یک سری صفحاتی است که به یکدیگر جوشکاری شدهاند.

هر صفحه با استفاده از یک قطعه لاستیکی به نام واشر از صفحه بعدی جدا شده و نهایتا با قرار گرفتن مجموع صفحات و واشرها مابین دو صفحه ضخیم و فشرده شدن آنها به یکدیگر توسط تعدادی پیچ محکم کننده، مبدل حرارتی صفحهای ساخته میشود.

مبدل حرارتی آلفالاوال این شرکت معتبر و شناخته شده پیشرو در تولید محصولات و ارائه راه حل های مناسب در ساخت سیستم های انتقال حرارت،تصفیه آب، انتقال و جابجایی سیالات می باشد.

چنانچه مدل خاصی مدنظرتان است و برای پروژه خاص می خواهید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان ونداد تجهیز در میان بگذارید.

بدین طریق امکان تمیز کردن و بازرسی قسمت خارجی لولهها میسر میشود. 1. به راحتی تمیز می شوند. این کانال ها مسیر سیال سرد و گرم به صورت یک در میان می باشد که دارای راندمان بسیار زیادی در انتقال گرما بین دو سیال می باشد.

مبدل حرارتی آلفالاوال دارای انواع مبدل حرارتی مختلفی بوده و از نوع صفحهای است. مبدل حرارتی به دستگاه انتقال حرارتی گفته میشود که در آن انتقال جرم صورت نمیگیرد.

چیدمان خاص سطوح تبادل دما و واشرها، همراه با وجود محل عبور سیالها در گوشههای صفحات، شرایطی را ایجاد میکند که حرکت سیالهای گرم و سرد را از مجراهای ایجاد شده توسط صفحات، بصورت یک در میان و متناوب ممکن میسازد.

وجود شیارهای متوازن سبب هدایت و انتقال سیال بین صفحات شده و انتقال حرارت را به بهترین شکل انجام میدهد.

در این حالت سطح نسبتا زیادی برای انتقال حرارت به وجود میآید و به همین علت راندمان مبدلهای صفحهای نسبت به مبدلهای پوسته و لوله بیشتر است.

در این مبدلها، صفحه لولهها به پوسته جوش خورده یا به وسیله پیچ و مهره محکم شده است، لذا با تغییرات درجه حرارت جایی برای انبساط لوله و پوسته (هر یک بطور جداگانه) وجود ندارد.

قیمت این مبدل ها در مقایسه با انواع دیگر مبدل ها حتی با وجود جنس مرغوب تر(استنلس استیل) نسبت به مدل های هم ظرفیت خود کمتر می باشد ؛ زیرا مواد و مصالح (متریال) مورد استفاده در این مبدل ها بسیار کمتراز نمونه های دیگر در همان ظرفیت می باشد.

مزیت بزرگ این مبدل این است که با حذف واشر و قاب، احتمال بروز نشتی از بین میرود. مزیت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای نسبت به مبدل حرارتی شل و تیوب، این است که با توجه به موجدار بودن صفحات که جریان گردابی سیال را افزایش می دهد.

به عنوان مثال مبدل جوشاننده نوع کتری برای جریانهای تبخیر شونده در پوسته مناسب است. تمامی صفحات به کار رفته در مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول از نوع استنلس استیل 316 می باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال لحیم شده از صفحات نازک برای جدا کردن مایعات تشکیل شده است که این صفحات به هم چسبیده اند.

از آنجایی که این انتقال حرارت همیشه از گرما به سرما صورت میگیرد، مایعات باید دماهای مختلفی داشته باشند تا بتوانند گرما را منتقل کنند.

مناسب برای انتقال حرارت دو سیال با دمای اَپروچ (نزدیکی) کمتر از 5 درجه سلسیوس. حداکثر فشار و دمای طراحی دستگاه به ترتیب 25 بار (بارگ) و 180 درجه سانتیگراد است (FD, PED).

این کار باعث افزایش تحمل فشار تا 60 بار و دما تا 350 درجه میشود. تمام مبدلهای حرارتی صفحه ای GEA از شرایط سخت مندرج در دستورالعمل تجهیزات فشار 97/23 / EC برخوردار هستند. Th᠎is h as  been gen​erat​ed ​with the help of G SA Con᠎tent G en er᠎at or D emoversion​!

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار در هر شرایط کاری و هر عملکردی می توانند سازگار باشند. چون در این فضا نمیتوان لولهای به کار برد، این فضا بلا استفاده میماند و بازده این نوع مبدل کاهش مییابد.

در یک مبدل حرارتی که دارای دو گذر است، سیال در میان نیمی از لولهها در یک جهت و در میان نیمی دیگر از لولهها در جهت مخالف جریان مییابد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول مدل اویل کولر DOC از جنس صفحات اتصالات و پوشش صفحات استنلس استیل 316 و جوشکاری آن از مس ساخته می شود.

معمولترین نوع واشرها، واشرهای از جنس NBR و EPDM هستند. بسته به دما و نوع سیالها جنس واشر تغییر میکند.

مبدل صفحهای برحسب نوع سیال، فشار کار و به ویژه دمای طراحی میتواند بصورت چند پاس طراحی و ساخته شود.

خاصیت ضد اسیدی صفحات و در نتیجه بالا بودن عمر مبدل صفحهای. ونداد تجهیز یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر است که تمامی اطلاعات مبدل های حرارتی در آن قرار داده شده است.

در یک مبدل صفحه ای با افزایش تعداد صفحات می توان ظرفیت مبدل را افزایش داد. برای انجام این کار نیاز به یک صفحه تقسیمکننده در کانال ورودی داریم.

برای غلبه بر این مشکل معمولا از اتصالات انبساطی (Expansion Joint) روی پوسته مبدل استفاده میشود. 6. پیچ و مهرهها نیز برای بستن و فیکس کردن کل اجزای مبدل به کار میروند.

در این حالت از جوشکاری برای وصل کردن صفحات مبدل استفاده میشود. از مهمترین عوامل گشترش کاربرد مبدل حرارتی صفحهای در سایر صنایع، میتوان به بهبود هندسه صفحات، توسعه مواد اولیه و طراحی کارامدتر آنها اشاره کرد.

صفحات با شیارهای کم عمق برای سیالات با ویسکوزیته کم و صفحات با شیارهای عمیق برای سیالات با ویسکوزیته بالا کاربرد دارند.

قابلیت استفاده برای دامنه وسیعی از مواد را دارند و بازده بسیار مناسبی را در مقابل طیف وسیعی از سیالات نشان می دهند.

مناسب برای سیالات با ضریب رسوب بالا بخاطر شیارهای روی صفحات و ایجاد جریان توربولانسی. به طور خاص ، این کار کاملاً بدون واشر انجام می شود ، که باعث ایجاد امنیت در برابر نشت در فشار و دما زیاد می شود.

در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار (Gasketed PHE)، پلیت ها یک قاب (Frame) را تشکیل می دهند؛ پلیت ها با هِدر (Headers) و میله هایی بسته می شوند.

ما در ادامه به معرفی مبدل حرارتی آلفالاوال ایتالیا می پردازیم. تنها یک سمت واشر با سیال در تماس بوده و سمت دیگر در معرض اتمسفر قرار دارد.

یکی از وظایف مهم واشرها جلوگیری از ترکیب یا اختلاط دو سیال است. برای جلوگیری از خروج مایع از کانال، واشرها در بین صفحات قرار گرفته و فاصله بین صفحات را پر و مهر وموم میکنند.

همینطور لولهها را نگهداشته و از خم شدن و ارتعاش آنها جلوگیری میکنند. در برخی طراحیها از تیغههای طولی (Longitudinal Baffle) برای تقسیم کردن جریان پوسته به دو یا سه گذر استفاده میکنند.

مبدلهای حرارتی صفحهای نسل جدیدی از مبدلهای حرارتی هستند که در آن سیال گرم و سرد در میان صفحات شیاردار حرکت میکنند.

گوستاو د لاوال در سال 1913 و در سن 67 سالگی از دنیا رفت. قسمت اصلی این مبدلهای صفحهای همین صفحههایی هستند که انواع مختلفی میتوانند داشته باشند که دو تا از معروفترین آنها واشبرد (Washboard) و شِورون (Chevron) هستند.

از این رو ورودی و خروجی لولهها از طریق یک کانال که به دو قسمت تقسیم شده است، صورت میگیرد.

همانطور که از نام این مبدلها پیدا است لولهها به شکل حرف لاتین U ساخته میشوند. مبدلهای هوا خنک از نظر شکل جریان، از نوع متقاطع بوده و جریان هوای لازم برای خنک کردن سیال داخل لولهها به وسیله یک فن تأمین میشود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.