انواع مدل های مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای یا همان پلیتی از تعداد زیادی صفحه فلزی که با فاصله اندکی کنار یکدیگر قرار می گیرند و با الگوی یکی در میان نسبت به هم آب بندی می شوند، تشکیل می شود.

مبدل حرارتی دانفوس

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب (پوسته و لوله) این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمی شود.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

از درون لوله ها معمولا یک سیال مایع با دمای کم و اطراف لوله ها یک سیال گازی شکل با دمای بالا جریان می یابد (البته حالت و نوع سیال در کاربردهای متفاوت مختلف است) که تبادل حرارتی زیادی به علت وجود تعداد زیادی لوله صورت می گیرد و آن را به پر کاربردترین مبدل در صنعت تبدیل کرده است.

انواع پلیت بریز

همین عامل سبب شد تا کمپانی دانفوس که تا چند سال پیش یک شرکت خرده پا به حساب می آمد، حالا به یک کمپانی بزرگ در سرتاسر اروپا تبدیل شود؛ به شکلی که در دهۀ پنجاه میلادی این کمپانی نزدیک به دو هزار کارمند و کارگر داشت.

منظور از دو پاس این است که سیال از یک سمت وارد لوله ها شده و بعد از یک حرکت رفت و ۱۸۰ درجه چرخش مجددا وارد دسته ای از لوله های دیگر شده و از همان سمت ورودی، خارج می شود.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

همان طور که در بالا گفته شد مبدل های حرارتی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها به یک روش خاص می باشد.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

مهمترین نکته ای که می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم توجه به سلامتی مبدل حرارتی پکیج است. این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر ترکخوردگی ناشی از فشار محیط دارد و دارای ویژگیهای مقاومت در برابر ضربه و سختی بالایی است.

امروزه نیز این کمپانی در زمینۀ تولید دستگاه های تهویۀ مطبوع فعالیت های بسیاری دارد. البته عمده فعالیت این شرکت در تولید محصولات تبریدی و برودتی با ظرفیت پایین است.

از کمپرسورها و دیگر محصولات تولید شدۀ کمپانی دانفوس امروزه در بسیاری از تولیدات صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود.

فروش مبدل حرارتی در شیراز

دلیل ارجحیت این کمپرسورها نسبت به دیگر کمپرسورهای موجود، مصرف پایین انرژی و کارایی بالاست. این یخچال نیز یک گزینه مناسب برای اتاق خواب، خودرو، دفتر کار و فضای جمع و جور طراحی شده است و به اندازه 4 لیتر گنجایش دارد در نتیجه برای قرار دادن 6 قوطی نوشابه 330 میلی لیتری یا 4 قوطی 440 میلی لیتری فضا دارد.

از آنجایی که عمق چاه این مبدل تأثیر بسیاری بر هزینۀ اولیه و کارکرد سیستم میگذارد، دقت در محاسبۀ آن اهمیت فراوانی دارد.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

آب گرم مصرفی که بیشترین استفاده را دارد، در داخل مبدل ثانویه گردش می کند که هیچ تماس مستقیمی با شعله ندارد، به همین دلیل تشکیل رسوب بر جداره داخلی مبدل صفحه ای به مراتب کمتر است.

مبدل حرارتی قیمت

 Post h as been g en᠎er ated by GSA C ontent G​enerat᠎or DE MO .

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

برخی از انواع پلیتهای شیشهای و پلاستیکی سوراخهای کوچکی در اطراف و حاشیه این ظروف وجود دارد، این منافذ کار تهویه فضای درونی سطح کشت را امکان پذیر میکند و مانع از تراکم آب و بخار در محیط کشت سلول میشود.

انواع عمده دسته بندی بر اساس ساختمان مکانیکی و ساختار آن ها ، شامل لوله ای ، صفحه ای و سطح پره دار است.

در این طرح به خاطر U شکل بودن لوله ها ، امکان تمیز کردن لوله ها به صورت مکانیکی وجود ندارد ولی مزیت آن این است که تنها از یک تیوب شیت در مبدل استفاده شده است.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های انواع مبدل حرارتی و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان متخصص ما در زمینه طراحی ، تولید و فروش مبدل تماس بگیرید.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

گروه صنعتی هفت؛ تولید کننده تاسیسات حرارت مرکزی در ادامه به معرفی مبدل حرارتی صفحه ای پرداخته و انواع مختلف آنها، کاربرد و قیمت و نحوه خرید را شرح خواهد داد.

مبدل های حرارتی wideGap می توانند با کانال های عریض-عریض یا عریض-باریک چیده شوند. در ساخت پوسته مبدل حرارتی پوسته و لوله معمولاً از فولاد یا فولاد ضد زنگ استفاده میگردد.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

این مبدل ها بهترین جایگزین منابع دو جداره ، منابع کویلی و مبدل های پوسته و لوله برای تامین آبگرم مصرفی و کلیه فرآیندهای انتقال حرارت است.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

این طرح ترکیبی از دو طرح بالایی است و سیال درون لوله ها هم دو پاس را طی کرده و هم اینکه لوله ها خم کاری نشده اند و بنابرین امکان تمیز کردن فیزیکی آنها وجود دارد و در عین حال از دو تیوب شیت در مجموعه استفاده شده است.

این لوله توان بالاتری نسبت به نمونه های مشابه در انتقال حجم های بالاتر سیال دارد. منظور از یک پاس این است که سیال از یک سمت وارد لوله ها شده و مستقیم از سمت دیگر خارج می شود.

طراحی و تولید انواع مبدل حرارتی بر اساس نیازها ، نوع کاربری ، نوع سیالات ، میزان انتقال حرارت ، درخواست های مشتری و غیره و به صورت خاص برای هر پروژه و مطابق با استانداردهای روز در محل کارخانه شرکت ما انجام و کلیه محصولات به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند.

یک سیال به عنوان سیال دما بالا و یک سیال هم به عنوان سیال دما پایین وارد آن شده و از طریق سطح فلزی این صفحات با یکدیگر تبادل گرمایی انجام می دهند.

این نوع ساده ترین نوع مبدل است که بزرگترین عیب آن ، توان انتقال حرارت کمتر نسبت به سایر مبدل ها به خاطر سطح تبادل حرارتی کم آن است.

در شکل زیر اجزای مبدل حرارتی پوسته و لوله از جمله تیوب شیت ، بافل و … هدف از ارائه ی این مطلب، معرفی کاربردهای موثر مبدل های حرارتی صفحه ای در صنعت و بررسی مزایای آن در مقایسه با نوع پوسته و لوله می باشد.

به جز این ۴ نوع ، مبدل های خاص دیگری نیز وجود دارند که کاربرد آنها بسیار کم و مربوط به کاربردهای خاص می شود و تمرکز ما در این متن بیشتر روی شناخت و مقایسه انواع لوله ای ، شل اند تیوب ، هوا خنک و صفحه ای به علت کاربرد گسترده آنها در تمامی صنایع است که در ادامه ساختار ، مزایا و معایب هر کدام را تشریح کرده ایم.

مبدل های هوا خنک خود به انواع عمودی، افقی و V شکل تقسیم می شوند. همچنین، برخی مزایای استفاده از این نوع مبدل های حرارتی به عنوان بازجوشاننده در فرآیندهای پالایش نفت و گاز درمقایسه با بازجوشانندهای پوسته-لوله معرفی گردیده است.

توسعه ای که در نهایت تا اواسط دهۀ چهل به طول انجامید و در این دهه به نتیجه رسید. خیال پردازی هایی که در سومین دهۀ قرن بیستم به نتیجه رسید.

دهۀ چهل را نیز باید یکی از مهم ترین دهه های کارخانۀ Danfoss به شمار آورد. این کمپانی دانمارکی در یک قرن گذشته فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و امروزه یکی از مهم ترین کمپانی های تولید کنندۀ محصولات تبریدی و برودتی است.

ضمن اینکه نمایندگی های فروش کمپرسور های سکاپ تقریباً در تمام دنیا حضور فعال داشته و محصولات این شرکت را به دست مشتریان می رسانند.

در سال 2010 میلادی یک شرکت آلمانی به نام آئوریلیوس، امتیاز تولید کمپرسور های یخچال و دستگاه های سرماساز را از شرکت دانفوس خریداری کرده و پس از آن محصولات این شرکت را با نام تجاری سکاپ (secop gmbh) به بازار عرضه کرد.

اواپراتور، کندانسور، کمپرسور های دانفوس، شیرآلات و تجهیزات کنترلی از جمله تولیدات شرکت دانفوس است که امتیاز تولید و عرضۀ آن به شرکت آئوریلیوس واگذار شده است.

پس از اینکه شرکت دانفوس به عنوان یک تولید کننده در بازار راه خودش را پیدا کرد، مادس کلوزن به فکر توسعۀ کارخانه افتاد.

زمانی که مادس کلوزن جوان تصمیم گرفت شرکت خود را در زیرزمین خانۀ پدری خود راه اندازی کند. در نتیجه این عمل، رسوب ذرات معلق سیال در بازه زمانی طولانی اتفاق افتاده که این امر خود موجب هزینه پایین نگهداری و تعمیرات در مبدل می گردد.

مبدل حرارتی صفحهای با داشتن مشخصات خاصی که به آن ها اشاره شد مانند تعمیر و نگهداری آسان و تمیز کاری بسیار راحت ، به طور گسترده ای در صنایع غذایی کاربرد دارند و حتی کاربرد آن ها تا صنایع خودروسازی نیز گسترش یافته است.

یک مبدل حرارتی صفحه ای از مجموعه ای از صفحات موازی و اعوجاج دار تشکیل شده است که در کنار هم قرار گرفته و کانال های عبور سیال را شکل می دهند.

این لوله ها در کنار صفحه های دستگاه، به طور منظم و مجزا از هم قرار گرفته اند. این شرکت با شعار مهندسی فردا، همواره در تلاش است تا محصولاتی به روز و کاربردی را به مصرفکنندگان عرضه کند.

در بازار مصرفکنندگان با هدف کمینهسازی قیمت تسویه بازار و تولیدکنندگان با هدف حداکثرسازی سود در رسیدن به نقطۀ تعادل با یکدیگر همکاری میکنند.

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار آلفالاوال، بریز پلیت های آلفالاوال یا مبدل های جوشی آلفالاوال، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های آلفالاوال اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

این روش مفید است زیرا هیچ جداسازی مبدل حرارتی رخ نخواهد داد. همانطور که مشاهده می کنید، در این طرح از دو تیوب شیت استفاده شده است.

لاملاها در هر دو انتها با قرار دادن میله های فولادی در وسط آنها به یکدیگر جوش می شوند. اما با توجه به ضریب انتقال حرارت سیال درون یا بیرون لوله در هر سمت که این ضریب کم تر باشد، می توان از لوله های پره دار از داخل یا پره دار از خارج استفاده نمود که به طبع هزینه ساخت آن بالاتر است.

در این سال این شرکت نزدیک به هجده هزار کارمند و کارگر داشت. در سال 2000 میلادی و در نخستین سال شروع قرن بیست و یکم، شرکت دانفوس با کمپانی آلمانی سوئر (Sauer) ادغام شد و دانفوس-سوئر شکل گرفت؛ که مدیرعامل این کمپانی نیز همچنان یورگن کلوزن است.

تاریخچۀ پایه گذاری شرکت دانفوس به سال 1905 و اوایل قرن بیستم میلادی بر میگردد. موفقیت او در تولید شیرهای اتوماتیک در انواع متفاوت سبب معروفیت شرکت دانفوس شد و خیلی زود این شرکت را به عنوان یک برند موفق به شرکت های تولید کننده معرفی نمود.

آنچه شرکت دانفوس برپایۀ آن شکل گرفت اما تولیدات شیرهای اتوماتیک بود. یک ریزشبکه چندحاملی بهصورت گروهی از بار و تولیدات پراکنده متصل بههم با زیرساختهای انرژی تعریفشده توصیف میشود.

به گونه ای که صفحه ای با ضخامت 0.6 میلی متر می تواند فشاری معادل 1600 کیلو پاسکال را تحمل نماید.

نکته : یکی از مهمترین معایب این نوع از مبدل ها این است که سطح انتقال حرارت کمی داشته و فقط برای مبدل های کوچک و با ظرفیت کم مناسب است که در شکل زیر نمونه ای از آن نشان داده شده است.

سیال با درجه حرارت بالا از درون کویل عبور کرده و در اثر جریان هوای ایجاد شده توسط فن ها از سطح بیرونی کویل و در نتیجه برخورد ذرات هوا با سطح داغ لوله ها و پره های کویل، گرمای اضافی از سیال گرفته می شود.

بافل ها نیز صفحاتی هستند که جهت جریان سیال درون پوسته (جریان سیال اطراف لوله ها) را به صورت تناوبی تغییر داده و با ایجاد جریانی مغشوش در سیال، نرخ انتقال حرارت را به شدت افزایش می دهند.

هندسه­ ی مدل حاضر یه صورت سه ­بعدی و با استفاده از نرم ­افزار design modeler طراحی شده است. طراحی مبدل های حرارتی جوشی به گونه ای می باشد که صفحات با فاصله ۵ میلیمتر با جوشکاری به هم متصل هستند.

از بهترین و رایج ترین نوع مبدل های حرارتی می تواند به گزینه هایی اشاره نمود که فاصله بین صفحات مجاور با واشرهای پلیمری پوشانده شده است.

مبدل حرارتی پوسته و لوله از رایج ترین انواع مبدل حرارتی می باشد. مدل های متفاوت مبدل ها ، پاسخگویی به بیشتر صنایع را امکان پذیر ساخته است.

همانطور که مشاهده می کنید لوله ها به صورت U خمکاری شده اند و فقط در یک سمت آن از تیوب شیت استفاده شده است.

از جمله معایبی که در مبدل حرارتی صفحهٔ لحیمی وجود دارد میتوان به دشوار بودن تمیزکردن مبدل حرارتی صفحهٔ و تعویض کل سیستم در صورت خرابی یک قطعه اشاره نمود.

مبدل حرارتی پوسته و لوله (یا همان شل اند تیوب – Shell and Tube) از تعدادی لوله و یک پوسته بزرگ که لوله ها را احاطه می کند، تشکیل شده است.

در صنعت معمولا برای سیالاتی که رسوب زا هستند از مبدل های حرارتی دو لوله ای استفاده می شود. یکی از دو سیال موجود وارد لوله ها و یکی هم وارد پوسته می شود و حرارت از جداره لوله ها بین دو سیال تبادل می شود.

در این نوع ، یک لوله با قطر کوچک درون لوله ای دیگر با قطر بزرگتر و به صورت هم مرکز قرار می گیرد و انتقال حرارت از طریق جداره لوله کوچک تر بین دو سیال انجام می شود.

چنل قطعهای است که به صفحه لوله (Tube Sheet) اتصال پیدا میکند و ورود و خروج سیال به درون لولهها بوسیله آن انجام میگیرد.

این مساله مخصوصا در شرایطی که دمای سیال ورودی بیش از ۶۰ درجه سانتی گراد باشد یا نوسانات دمایی شدت بالایی دارند اهمیت بیشتری پیدا می کند.

هم اکنون خانوادۀ کلوزن سهامدار 55 درصدی این کمپانی بزرگ هستند. وظیفه تیوب شیت ها، مهار و آبندی لوله ها نسبت به هم و نیز نسبت به پوسته است.

جنس لوله ها معمولا از مس و در برخی موارد با توجه به نوع کاربری می تواند از برنج ، آلومینیوم ، استیل ، نیکل و غیره باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.