انواع کندانسور چیست؟

انواع کندانسور چیست؟
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

اساس کار کندانسور حباب دار مانند بقیه انواع مبرد ها برای تبدیل فاز بخار به مایع است ولی نوع حباب دار اختصاصی برای جداسازی مایع هایی است که از نظر نقطه جوش با یکدیگر متفاوت هستند. ᠎Th is data w as done ​by ᠎GSA Cont​ent  Generato r DE​MO​!

از علائم خرابی برد یخچال می توان به سرد نشدن یخچال، یک سره کار کردن، برفک زدن، کار نکردن فن ها و…

2. 2- سیال سرد و گرم بصورت جریان متقاطع حرکت کرده و از نقطه مقابل خارج می شود. کندانسورهای هوایی از جریان هوا برای چگالش مبرد استفاده میکنند.

جریان هوا در یک کندانسور هوایی ممکن است به صورت طبیعی، یا به وسیله فن یا دمنده انجام شود. مدیران جریانکارگردانهای جریان (یا دور زدن دور زدن) بسیار حیاتی هستند.

یخچال فریزر یا یخچال ساید بای ساید از قطعات مختلفی از قبیل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، فن اواپراتور، فن کندانسور، دمپر یا دریچه هوا، برد الکترونیکی یا برد اصلی، درین، لوله تخلیه، المنت یا هیتر، تایمر دیفراست، ترموستات، شیر برقی آب، شیر برقی گاز، ترمودیستک، ترموفیوز، صفحه دیسپلی یا صفحه نمایشگر، سنسور دمای محیطی، سنسور دیفراست، فیلتر درایر، فیلتر آب، لوله مویی، رله اورلود، لاستیک دور درب، پایه، قفسه، طبقات، کشو، دستگیره و…

رله استارت قطعه ای در یخچال می باشد که باعث می شود تا انرژی به کمپرسور منتقل شود. برق توسط رله استارت و سیم پیچ جریان پیدا می کند.

شدت جریان هوا (Air flow) بر حسب متر مکعب بر ساعت، سطح صدا بر حسب db-A و اتصالات ورودی و خروجی به دستگاه بر حسب mm نیز به طور جامع آورده شده است که در هنگام خرید کندانسور می تواند به صورت اولیه راهنمای مناسبی باشد.

کنداسورها با قابلیت نصب به صورت عمودی و افقی می باشند. از مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو جهت تبادل دمایی در سیکل تبرید می توان استفاده نمود.

لذا در زمان خرید کندانسور هوایی، بایستی تمامی موارد مورد نیاز برای انتخاب صحیح کویل کندانسور را تامین نمود. کمپرسور یا موتور یخچال، ۲ وظیفه ی مهم دارد، اول این که گاز مبرد را فشرده سازی می کند و فشار گاز را بالا می برد و سپس آن را به سمت سیستم می فرستد.

وزن کمتر : وزن مبدل حرارتی صفه ای دانفوس جوشی نسبت به مبدل های دیگر بسیار کمتر است که این امر باعث سهولت حمل آن ها می گردد.

اما در یخچال فریزر های معمولی، در صورت باز و بسته شدن درب یخچال فریزر، رطوبت وارد فریزر می شود و چون عملیات نوفراست برای آن ها وجود ندارد، داخل محفظه ی فریزر برفک می زند و شما مجبور هستید که هر چند وقت یکبار، یخ های داخل محفظه فریزر را از بین ببرید.

در صورت خرابی فیلتر درایر رطوبت وارد سیکل می شود و باعث خرابی قطعات یخچال به خصوص کمپرسور می شود.

این نوع کندانسور می تواند در ظرفیت های بسیار بالا برای استفاده در مصارف صنعتی بزرگتر طراحی و ساخته شود.

همچنین این قطعه شامل پیستون، میل لنگ و سوپاپ می باشد. در کندانسور مبرد از حالت گاز تبدیل به مایع می شود.

یعنی بعد از این که گاز در کندانسور تبدیل به مایع شد، مایع مبرد وارد فیلتر درایر می شود و فیلتر درایر وظیفه دارد تا رطوبت و گرد و غبار و جرم های آن را بگیرد.

ترموستات قطعه ای است که معمولا در یخچال های قدیمی از آن استفاده می شد. امروزه به جای ترموستات از سنسور استفاده می شود.

این واشرها بسته به کاربردهای مختلف از مواد گوناگون ساخته می شوند. زمانی که فضای داخل قسمت یخچال گرم می شود، این دمپر باز می شود تا سرما وارد بخش یخچال شود و زمانی که سنسور به برد می گوید که دما مناسب است و فضای داخل یخچال خنک است، دریچه دمپر بسته می شود.

ترموستات به کمپرسور می گوید که چه زمانی باید روشن شود. به هر حال ترموستات وظیفه دارد تا دمای یخچال را تنظیم کند.

بنابراین خرید یک کولر گازی با ظرفیت مورد نیاز میتواند دارای اهمیت زیادی باشد؛ اگر کولر گازی شما کوچک باشد مدام در حال کار کردن است و این باعث فشار به دستگاه می شود.

لوله مویی لوله هایی با قطر بسیار کوچک می باشد. افزایش راندمان به دلیل اختلاف دمای کم دو طرف مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس: این مزیت باعث افزایش راندمان و استفاده از کمپرسورهای کوچک در کاربری های برودتی می گردد.

در واقع لوله مویی بعد از فیلتر درایر و قبل از اواپراتور می باشد. در لوله های کندانسور گاز مبرد که توسط کمپرسور فشرده و داغ شده بود، جریان دارد و این گاز داغ، توسط همین لوله های کندانسور خنک می شود.

وتی که جریان برق به کمپرسور می رسد، میل لنگ به حرکت در می آید و پیستون نیز مانند یک تلمبه عمل می کند و سوپاپ باز و بسته می شود و در نتیجه گاز در لوله ها به گردش در می آید.

در صورت استفاده از لوله های پرده دار برای کاهش مقاومت در مقابل جریان آزاد هوا، معمولا پره ها را با فاصله زیادتری نسبت به هم تعبیه می کنند.

گاز از فضای درون یخچال گرفته می شود ( مکیده می شود ) و با فشار زیاد وارد لوله ها می شود.

کندانسور هوا خنک نیازی به برج خنک کننده و آب ندارد و از طریق هوا و تعدادی فن کار خود را انجام می دهد.

گرد و غبار های موجود در هوا با آب در برج خنک کن ترکیب و سبب ایجاد لجن و ته نشین شدن در برج خنک کننده می شود .

فیلتر درایر یا فیلتر خشک کن در سیکل برودتی وظیفه دارد تا رطوبت، گرد و خاک و نا خالصی های مبرد را بگیرد و مبرد را تصفیه کند.

در رادیاتورها سیال گازی داغ از یک طرح وارد کویل ها می شود و همینطور یک یا چند فن نیز وجود دارد که سبب می شود هوا از اطراف لوله ها گذرانده شود.

نوع مبدل های حرارتی واشردار به دلیل امکان باز شدن صفحه ها دارای مزیت بیشتری هستند . اواپراتورهای صفحهای از ضریب و سطح تبادل حرارتی بسیار بالایی بهره مند می باشند.

همچنین شما می دانید که استفاده از قطعات تقلبی، علاوه بر این که موجب خرابی خود قطعه می شود، بلکه روی عملکرد دستگاه شما نیز تاثیر بسیار بدی می گذارد، بنابراین خرید یک قطعه اورجینال دارای اهمیت بالایی می باشد.

در سیستم های انتقال حرارت، یک کندانسور یک دستگاه یا واحد است که برای خنثی کردن یک ماده از گازهای موجود در حالت مایع استفاده می شود.

حرارت موجود در مبرد به محیط بیرون منتقل می شود. کمپرسور قلب سیستم است، زیرا مبرد را فشرده کرده و آن را به شکل یک گاز گرم به سیم پیچ می فرستد.

شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبر که در امر خرید و فروش قطعات یخچال فعالیت میکنند قطعه مورد نظرتان را خریداری کنید.

اشاره کرد. در این مقاله اختصاصا به معرفی کندانسور سردخانه می پردازیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاربرد مبدل های حرارتی، انواع مبدل حرارتی، مبدل حرارتی استخر و …

کندانسورها (condensers) نوعی مبدل حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر همانند هوا یا آب منتقل و در اثر آن بخار ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل میشود.

یکی از رایج ترین مشکلات مبدل های حرارتی صفحه ، تأمین نامنظم همه کانال ها به طور موازی است. • در مبدل های صفحه ای تنها لبه صفحات در معرض هوای آزاد هستند ، بنابراین نیازی به عایق کاری ندارند .

یعنی گرمای حاصل از گاز مبرد پر فشار، به محیط آزاد منتقل می شود. بین قسمت فریزر و قسمت یخچال یک دریچه ای وجود دارد که به آن دمپر می گویند.

تمامی قسمت های یخچال از قبیل کمپرسور، فن و… سرما توسط فن اواپراتور به گردش در می آید. برد جزء قطعات گران می باشد.

دمپر با برد در ارتباط می باشد. در واقع فن اواپراتور باعث می شود تا هوای سرد در قسمت فریزر یخچال به گردش در بیاید.

اواپراتور در قسمت فریزر قرار دارد. سیستم اواپراتور در بخش فریزر قرار دارد جنس آن از آلومینویم است. فن اواپراتور در داخل فریزر قرار گرفته است.

همچنین از دیگر علائم خرابی فن اواپراتور کاهش سرما و گرمای بیش از حد و حتی خرابی کمپرسور می باشد.

در یخچال های قدیمی، فن یخچال توسط برق و با روشن شدن یخچال کار می کردند، اما در یخچال های جدید کارکرد فن با دستور برد انجام می شود.

اگر برد خراب باشد یخچال از کار می افتد. اگر دمپر خراب باشد، دو حالت پیش می آید، یا اصلا سرما به بخش یخچال نمی رسد و یخچال گرم می شود و یا این که دریچه یک سره باز می ماند و فضای داخل یخچال مثل فریزر می شود و تمام مواد غذایی منجد می شوند.

وقتی رطوبت وارد فریزر می شود، گاهی ممکن است که لوله های اواپراتور یخ بزنند، اگر سطح روی لوله های اواپراتور یخ بزند، فرآیند خنک سازی با مشکل مواجه می شود، بنابراین یک المنت یا هیتر در نزدیک اواپراتور وجود دارد، المنت باعث ذوب این یخ ها می شود و آب حاصل از دیفراست، از لوله های مربوطه از دستگاه خارج می شود و درون محفظه ی درین قرار می گیرد و از آن جا به سمت مخزن خارجی ( سینی ) که در کنار کمپرسور می باشد هدایت می شود و سپس به واسطه ی گرمای کمپرسور تبخیر می شود.

مشخص است که وظیفه این کندانسور ها یکسان است اما بر اساس محیط پروژه اجرا می شود. انتخاب GPHE مناسب می تواند یک چالش باشد ، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

در لوله مویی فشار زیادی بر مبرد مایع وارد می شود، تا مایع مبرد تبدیل به گاز شود تا در نتیجه این گاز مبرد بتواند تولید سرما کند.

در این نوع چون سطح انتقال گرما زیادی دارد، در نتیجه در ابعاد و اندازه های کوچکتر، ظرفیت انتقال حرارت بالاتری را فراهم می کند.

مبرد یا عبارت انگلیسی آن کندانسور، یکی از ابزارهای آزمایشگاهی میباشد که عموما در فرآیندهای تقطیر به منظور سرد کردن بخارات و تبدیل آنها به مایع به کار می رود.

اواپراتور لوله های مارپیچی می باشد که مایع مبرد را به گاز تبدیل می کند. در واقع کمپرسور، عامل محرک گاز در سیستم تبرید یخچال می باشد.

در مبدلهای صفحه ای نیز ،صفحات و واشرها تعویض می شوند. از علائم خرابی تایمر دیفراست، می توان به برفک زدن یخچال، کار نکردن المنت و…

فیلتر درایر مبرد را از یک جهت عبور می دهد. بدین ترتیب عملیات خنک سازی انجام می شود. کندانسور آبی بمنظور خنک سازی گاز مبرد از آب استفاده مینماید.

در اواپراتور فشار گاز کاهش پیدا می کند و همین امر باعث خنک سازی فضای داخل یخچال می شود. به دمپر دریچه هوا نیز می گویند.

کولر گازی اسپلیت یا دیواری به دلیل کمپرسور بیرون از اتاق خود، از کم صداترین گزینهها برای اتاق است. این کولر در ظرفیتهای گوناگونی قابل تهیه خواهد بود، اما لازم است بدانید هرچه ظرفیت دستگاه بیشتر میشود، میزان تولید صدا نیز افزایش پیدا میکند.

بسته به دما و نوع سیالها جنس واشر تغییر میکند. سپس این مبرد سرد شده و تغییر فاز داده و مایع می شود.

موتور یخچال شامل قطعاتی از قبیل سیم پیچ، هسته استاتور و روتور می باشد. ترموستات شامل قطعاتی همچون بدنه که از جنس فلز می باشد و فانوسک، لوله اهرم، پیچ تنظیم دما و کنتاکت های اتصال می باشد.

زمانی که ترموستات تشخیص دهد که فضای داخل یخچال یا فریزر گرم شده، موتور باید روشن شود. مثلا شما یک درجه ای را روی ترموستات تنظیم می کنید و یخچال باید همیشه روی همان دما حفظ شود.

کندانسور یا رایاتور خنک کننده یخچال، در واقع همان لوله های سیاه رنگ پیچ در پیچ پشت یخچال می باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.