آشنایی با انواع چیلر تراکمی اوپراتور صفحه ای و نحوه عملکرد آن در تهران

آشنایی با انواع چیلر تراکمی و نحوه عملکرد آن – وب سایت اسپیتی
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

اواپراتور مورد استفاده در چیلرهای جذبی از نوع آبی می باشد که و معمولا از دو مدل پوسته و لوله یا صفحه ای استفاده می شود همانطور که می دانید وظیفه چیلر خنک نمودن سیالات می باشد که معمولا این سیال محلول آب با ضد یخ یا افزودنی ها دیگر می باشد و این عملیات خنک سازی آب درون اواپراتور انجام می شود.

وظیفه شیر انبساط در سیکل تبرید کاهش فشار در مسیر مایع و در نتیجه کاهش دمای آب می باشد، درنتیجه مقداری از مبرد تبخیر شده و مخلوطی از گاز و مایع وارد اواپراتور می شود.

در صورتی که اواپراتور صفحه ای از نوع جریان متقاطع (Counter flow) باشد سیال خنک شونده از پورت های P2 یا F2 وارد و از پورت های F4 یا P4 خارج می گردد.

6. از مدار گاز داغ دیفراست استفاده نمایید. به دو نوع دیفراست الکتریکی و دیفراست مکانیکی تقسیمبندی میشود. سنسور دیفراست یخچال هنگامی که دما به میزان لازم برسد، دستور توقف را به هیتر ارسال میکند تا مشکلی در اواپراتور ایجاد نشود.

فرایند که باعث رفع این موضوع می شود دیفراست است . در ساخت این اواپراتور از تعدادی صفحه با جنس استیل ضد زنگ استفاده می شود.

اواپراتور پوسته و لوله چیلر تراکمی از یک پوسته فولادی که آب سرد شونده در آن جریان دارد و تعدادی لوله مسی که مبرد سرد کننده در آنها جاری است تشکیل شده است.

اواپراتورهای انبساط مستقیم ممکن است از نوع پوسته و لوله، برای خنک کردن آب و يا از نوع کوئلی برای خنک کردن هوا باشند.

در صورت انجام بیش از 7 بار دستگاه خاموش شده و مسئول فنی بایستی مشکل را بررسی کند. خطاها به صورت کد نشان داده میشوند.

به معنی آن است که یخچال فریزر در قسمت فریزر سرمای مداوم تولید می کند تا مواد و وسایلی که به تازگی درون یخچال یا فریزر قرار داده شده زودتر از حالت معمولی سرد و یا منجمد شود.

تعمیر برفک زدن یخچال, تعمیر برفک یخچال سامسونگ, تعمیر یخچال سامسونگ, چرا اواپراتور یخ میزند؟ توجه داشته باشید که هرگز نباید از اشیا نوکتیز برای پاککردن برفک و یخ استفاده نمایید.

چون تشکیل برفک بر روی کویل های، سرد کننده های هوایی که در درجات حرارت پایین کار میکنند غیر قابل اجتناب است و تشکیل برفک موجب محدود شدن مجرای بین پره ها و کند شدن جریان هوا در روی کویل میشود بایستی برای به حداقل رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد آنها کمتر باشد (در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ پره در هر متر) ولی در اواپراتورهای تهویه مطبوع و سایر کاربردهایی که در آنها دمای سطح کویل از دمای انجماد بالاتر است به دلیل عدم تشکیل برفک، پره ها حتی با فواصل خیلیکمتر نیز چیده میشوند.

در اواپراتور با انتقال حرارت بین دو سیال آب سرد مورد نیاز ما برای انواع سیستم های تهویه مطبوع مانند فن کوئل تامین می شود.

ولی برای سرمایش آب فن کوئل های یک ساختمان ، از اواپراتور پوسته و لوله یا صفحه ای استفاده می شود .

این کد نشان دهنده ایراد در فن اواپراتور است. سیل کردن اواپراتورهای صفحهای دشوارتر بوده و تحمیل فشار در آنها پائینتر است.

اواپراتورها سطوح انتقال حرارتی هستند که در آنها مایع فراری با دریافت گرمای نهان تبخیر از فضا یا محصولات سرد شونده تبخیر میشود.

از اواپراتور LTV در صنعت کاغذ سازی و… مبدل حرارتی استفاده شده در قسمت اواپراتور برای این نوع چیلر ها از نوع مبدل حرارتی صفحه ای می باشد.

به این دلیل که آب خنک وارد شده، گرمای مبرد را گرفته و باعث خنک شدن مبرد می شود. گرمای گاز داغ به آب انتقال یافته و درنتیجه مبرد گازی به مایع تبدیل میشود.

در صورت کاهش دمای آب از مقدار تنظیم شده آنتی فریز شیر برقی مدار دیفراست را باز نموده و گاز داغ خروجی کمپرسور وارد اواپراتورشده و احتمال یخ زدگی از بین می رود.

کمپرسور اسکرال، مبرد را بین این دو چرخ دنده متراکم می کند. با توجه به هدف مقاله در اینجا مقایسهای بین اواپراتورهای پوسته-لوله و صفحهای از نظر کاربرد در چیلرها انجام شده است.

5. ابتدا پمپ آب اواپراتور را روشن نموده و پس از لحظاتی تاخیر چیلر را وارد مدار کنید. 3. از ترموستات جهت کنترل دمای آب خروجی از دستگاه و فلوسوئیچ جهت کنترل دبی آب در گردش استفاده نمایید.

این شیر برقی توسط آنتی فریز و ترموستات و فلوسوئیچ کنترل میگردد. در نتیجه مدار برد کنترل دستگاه باید تعمیر شود.

اواپراتورهای صفحهای معمولا در زمان بروز ایراد قابلیت تعمیر نداشته و باید تعویض شوند. از این اواپراتور معمولا در دستگاه سرد کننده خانگی مانند یخچال و فریزر و همچنین چیلر استفاده میشود.

بنابراین نیاز به تعمیر اواپراتور و خرابی ناشی از آن را میتوان علت یخ نزدن فریزر و سرد نکردن یخچال دانست.

فاصله پره ها از 2 تا 12 میلی متر در اواپراتور های سردخانه با دمای پایین متغیر است . برای بدست آوردن دمای ورود و خروج گاز مبرد باید آنرا در فشاری تنظیم شده کنیم که با جذب گرمای آب ، سریعا تبخیر شود. This was g​ener᠎ated by GSA Con​te nt᠎ G​en erat᠎or DEMO᠎!

اغلب مبرد مایع از طریق نازل به داخل پوسته اسپری می شود و آب از طریق لوله به گردش در می آید.

همچنین مقداری از گرما توسط تشعشع مستقیم محصولات و دیواره های سالن سرد به اواپراتور می رسد . مبدلهای نیمه جوش برای انتقال مواد گران با ریسک پایین از دست دادن سیال، مناسب هستند.

اواپراتورهای پوسته لوله قابلیت استفاده در سیستمهای با دما و فشار بالاتر را دارند. و شماری لوله مارپیچی (مسی) که درون این پوسته قرار دارند، تشکیل میشوند.

هنگام طراحی اواپراتور آبی جهت افزایش توان برودتی، لوله های مسی 3.8 / 5.8 /3.4 شیار دار استفاده میشود. صفحات توسط واشرهایی که در شکاف های مخصوص طراحی شده اند و نیازی به چسب ندارند ، مهر و موم می شوند. A᠎rticle w​as g en erated ​by G​SA Con᠎tent G enerator ᠎DEMO᠎.

فلوسویئچ شدت جریان آب را منترل می نماید و در صورت گرفتگی فیلترها و کاهش جریان آب، واردعمل شده شیر برقی مدار دیفراست را باز میکند.

در حین فرایند دیفراست کمپرسور و فن اواپراتور خاموش هستند. چند فن تشکیل شده اند که هوا را از روی کویل عبور می دهند.

از موارد استفادهی آنها میتوان به یخساز صنعتی، خنککاری مایعات جهت ذخیره انرژی و یا سردخانههای بدون فن اشاره کرد.

هر سیستم سرد سازی در سردخانه ، تونل انجماد و غیره از چهار بخش اصلی شامل یونیت کندانسور و یونیت اواپراتور ، کمپرسور وشیر انبساط تشکیل میشود.

یخچالهای هر برندی خطاهای خود را به شکل خاص و علائم متفاوتی نشان میدهند. ساختمان اواپراتور یخچالهای قدیمی معمولاً از لولههای ساده فولادی و یا مسی، شکل میگیرد.

در این سیستم ها سیال واسط وجود نداشته و هوای داخل ساختمان، بی واسطه و با عبور از روی کویل اواپراتور خنک می گردد.

اگر خطای آن به صورتی باشد که اعلام کند احتمال خرابی در یکی از قطعات وجود دارد، حتما باید از کارشناس مربوطه بخواهید تا دستگاه شما را چک کند.

در پریودهای زمانی مشخص از وجود ضد یخ اطمینان حاصل کنید. عیب یابی یخچال فریزر اگر به درستی انجام شود از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری میکند.

اواپراتور حاوی محلول اتکتیک بویژه در مواقعی که ظرفیت ذخیره شده ای مورد نیاز باشد مفید است و بیشتر در کامیون های یخچال دار و بصورت افقی یا قائم در سقف یا دیوارهای آن نصب و بهنگام توقف در پارکینگ به سیستم تبرید مرکزی وصل میشود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کندانسور و اواپراتور چیلر و انواع دیگر تجهیزات آن و نیز انواع سیستم های تهویه مطبوع و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مبدل حرارتی صفحه ای دارای مزیت هایی مانند انتقال حرارت بالا ، ابعاد کوچکتر ، عمر مفید بالا ، تجهیزات کمتر ، نصب سریع و آسان ، مقاومت بالا و…

مبدل حرارتی قطعه ای از تجهیزات است که گرما را از یک محیط به محیط دیگر منتقل می کند. شیر انبساط چیلر تراکمی هوا خنک می تواند از نوع فشاری، ترموستاتیکی یا الکتریکی باشد.

در این مینی چیلر در قسمت اواپراتور از مبدل صفحه ای استفاده میشود. مینی چیلر ابعاد کوچک تر و ظرفیت کمتری دارد و معمولاً به صورت هوا خنک (کندانسور هوا خنک) ساخته میشود و نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد.

هر کدام به ایراد در بخش خاصی از یخچال فریزر اشاره دارد. این خطا مربوط به سنسور یخچال است. این خطا و ارور مربوط به سنسور محیط است و نشان دهنده مشکل در یکی از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

این ارور مربوط به ایراد سیستم تبرید میباشد. ارور یخچال فریزر الکترواستیل روی صفحه نمایش آن به صورت حروف و اعداد انگلیسی مشخص میشود.

به همین دلیل در این مطلب ما فقط در مورد خطاهای یخچال الکترواستیل و نحوه رفع آنها صحبت میکنیم. میخواهم به شما بگویم اصلا نگران نباشید شما در انتهای این مطلب حتما دلیل خطای مورد نظر را متوجه شدید و به دنبال رفع آن هستید.

اگر به دنبال بهترین ها هستید هم اکنون با ما تماس گرفته با بهترین خدمات را به شما ارایه دهیم ، هر گونه سوال و مشاوره ی رایگانی می خواهید هم اکنون با ما تماس بگیرید .

در جدول زیر فاصله فین ها از یکدیگر ۶ میلی متر است و برای انتخاب اواپراتور سردخانه ، راهنمای مناسبی محسوب می شود.

عملکرد این محصول در انتقال حرارت میان سیالات بی نظیر بوده و از طول عمر بالایی نیز در کنار راندمان زیاد برخوردار است.

با توجه به اختلاف فشار، اواپراتورهای پوسته-لوله برای خنک کاری روغن هم عملکرد بهتری نشان میدهند. گاهی خطا به گونهای است که شما میتوانید با انجام یک سری کارها و یا فشردن برخی دکمهها مشکل را حل کنید.

این خطا مربوط به سنسور فریزر است. اواپراتور و کندانسور هر دو نوعی مبدل حرارتی هستند، ولی هدف از تبادل حرارت در آنها متفاوت است.

ماشین دمنده هیدرولیکی جان ویکلسون در سال های بعد از شروع انقلاب صنعتی ، در تغییر شرایط صنایع گوناگون نقش مهمی دارند.

این خط از خروجی کمپرسور تا بعد از شیر انبساط کشیده شده و یک شیر برقی درمسیر آن نصب می شود.

از این نقطه به بعد مدار به دو مسیر موازی تقسیم شده و جریان مبرد بصورت مساوی در این دو مسیر موازی ادامه خواهد یافت .

که در محیط داخل سردخانه نصب میشود ، این است که توسط مبرد، گرم را از محیط داخل گرفته و به بیرون منتقل میکند تا همواره دمای داخل سردخانه را در دمای مورد نظر ثابت نگه دارد.

ناگفته نماند که اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE-100 دارای 2 سال گارانتی بوده و به مدت 10 سال خدمات پس از فروش دارد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش کارخانه تماس گرفته و اطلاعات کاملی را درباره ی انواع مینی چیلر ها بدست آورید.

کاربرد چیلرهای تراکمی آبی و هوایی بیشتر از چیلر تراکمی تبخیری می باشد. دمای تبخیرش پایین می آید و برای ورود به اواپراتور آماده می شود.

در حین جوشش مبرد که فرایندی گرماگیر به حساب می آید، حرارت در لوله های انتقال مبرد کاهش یافته و دمای آن به سرعت کم می شود.

ظرفیت های پایین آن در “یخچال فروشگاهی” و “ایر کاندیشنر” و ظرفیت های بالاتر در “سردخانه” ها استفاده می شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.